Skip to main content

Ефективність зрошення: більше продукції з меншою кількістю води


KU Leuven

Дізнайтеся, як підвищити ефективність різних компонентів зрошувальних систем у різних масштабах, щоб менше витрачати водних ресурсів, виробляючи при цьому більше продуктів харчування.

6 тижнів
3-6 годин на тиждень

Самостійний темп
Просувайтесь у власному темпі

Безкоштовно
Сертифікат після закінчення курсу

Про цей курс

Як ми можемо задовольнити потреби нашого все більш голодного і спраглого світу? На зрошення витрачається 70% прісної води у світі, яка використовується для виробництва 40% продуктів харчування.

Посушливі країни залежать від цих систем вирощування сільськогосподарських культур, але зрошення зазвичай працює з низькою ефективністю. Існує великий потенціал для збільшення виробництва продуктів харчування на краплю води від поля через ферму до рівня водозбору.

На цьому проміжному курсі ви дізнаєтеся про ланцюжок постачання води для зрошення, від джерел до прикореневої зони. По-перше, ви навчитеся розраховувати кількість води, необхідну рослинам для отримання здорового та рясного врожаю. Потім ви побачите, як ця вода постачається до коріння і як вона потрапляє на поле від джерела.

Ми побачимо, як ефективність впливає на конструкцію та роботу компонентів внесення та транспортування води в зрошувальних системах. Наприкінці ми розглянемо ряд реальних систем, включаючи крапельне зрошення та поверхневе зрошення. Разом з експертами в галузі зрошення ми побачимо різні точки зору на ефективність.

По мірі проходження курсу ви будете розуміти фактори, що визначають ефективність зрошення для іригаторів, водокористувачів та громад. Це дозволить вам побачити ефективність в масштабі всього водного ресурсу, отримати більш цілісний погляд на потоки води, втрати води та можливу економію води. На цьому етапі курсу ми запропонуємо вам розповісти про систему у вашій країні та застосувати цей цілісний погляд на водні ресурси.

Озброївшись цими знаннями, ви будете готові почати виробляти більше продуктів харчування, використовуючи менше води.

Курс проводиться Левенським університетом, Бельгія, який має давні традиції викладання предметів, пов'язаних з водними ресурсами. Разом викладачі мають кілька десятиліть досвіду викладання в галузі зрошення та водних ресурсів. Курс доступний для студентів з різним досвідом, якщо вони мають необхідні знання. Він буде особливо корисним для осіб, залучених до проектів зрошення, які можуть застосувати обговорювані методи та ідеї на практиці.

Коротке знайомство

 • Заклад: KULeuvenX/Левенський університет
 • Предмет: біологія та науки про життя
 • Рівень: середній
 • Передумови: Бажано агрономія/екологія/біологія або цивільна/екологічна інженерія
 • Мова: українська

Про що ви дізнаєтесь

 • Розуміти різні інтерпретації ефективності зрошення та застосування термінів продуктивності, наприклад, ефективність використання води, продуктивність води для сільськогосподарських культур, чиста ефективність тощо.
 • Розраховувати оптимальні потреби у воді для отримання оптимальної врожайності.
 • Визначити фактори, що контролюють ефективність застосування води та вплив різних методів і технологій.
 • Розуміти конструктивні обмеження систем транспортування та розподілу води та основні фактори, що впливають на ефективність транспортування.
 • Застосовувати метод комплексної оцінки водних ресурсів для аналізу ефективності зрошувальної системи.

Навчальний план

Модуль 1: Що таке ефективність зрошення?
Огляд того, що складає зрошувальну систему та введення в поняття ефективності зрошення, такі як класична та чиста ефективність, і чим вони відрізняються від показників продуктивності.

Модуль 2: Яка кількість води нам потрібна?
Огляд континууму ґрунт-рослина-атмосфера. Пояснення процесу розрахунку кількості води, необхідної для зрошення на рівні поля. Розрахунок вмісту води в ґрунті. Створення графіків зрошення шляхом поєднання потреби в зрошенні та запасів ґрунтової води.

Модуль 3: Ефективність польового застосування
Вступ до рівномірності, адекватності та їх впливу на ефективність. Поглиблений розгляд систем поверхневого, дощувального та краплинного зрошення та факторів, що впливають на ефективність застосування цих методів.

Модуль 4: Ефективність транспортування та розподілу води
Вступ до систем транспортування шляхом розгляду різних реальних випадків, пов'язаних з каналами. Концепції, пов'язані з експлуатацією каналів та моніторингом потоку, а також різні типи розподілу по каналах. Потік під тиском у трубопровідних системах та основні відмінності від системи каналів..

Модуль 5: Інтегрований погляд та тематичні приклади
Вступ до чотирьох різних зрошувальних тематичних прикладів з Південної Америки та Європи; справедливість у великій перуанській системі, овочівництво в Андалусії, бельгійська консультаційна служба та еквадорська система пропорційного розподілу. Вступ до методу фракцій та його застосування до системи з тематичних прикладів.

Модуль 6: Закінчення курсу
Завершальні та заключні зауваження, прощальне повідомлення та опитування на виході.

Інформація про викладачів

Гвідо Визер

Гвідо Визер

Професор - KU Leuven/Левенського університету


Галузі знань

 • Зрошення
 • Дренаж
 • Управління водними ресурсами

Про мене
Професор, Левенський університет, доктор сільськогосподарської інженерії (1986) Гвідо є професором кафедри ґрунтознавства та управління водними ресурсами Левенського університету з 2006 року. Він проводить дослідження та викладає в галузі гідрології, зрошення та інженерії водних ресурсів. Більше 20 років викладає курси з «проектування зрошення», «агрономії зрошення» та «зрошення та дренажу».

Еліне Вануйтрехт

Еліне Вануйтрехт

Доктор - KU Leuven/Левенського університету 


Галузі знань

 • Водна продуктивність у рослинності та сільськогосподарських культур
 • Моделювання виробництва сільськогосподарських культур за допомогою Aquacrop
 • Вплив клімату на сільськогосподарські культури та рослинність

Про мене
Інженер з ґрунтознавства та водних ресурсів, VITO та Левенський університет, кандидат біологічних наук (2013) Еліне - старший науковий співробітник Фламандського інституту технологічних досліджень (VITO) та викладач у Левенському університеті. Вона вивчає вплив зміни клімату на рослинність та продуктивність сільськогосподарських культур. Вона є досвідченим лектором з питань продуктивності води для сільськогосподарських культур та агрометеорології.

Брайан Карті

Брайан Карті

Інженер - KU Leuven/Левенського Університету


Галузі знань

 • Інженерія водних ресурсів
 • Редагування відео для он-лайн курсу MOOC у Premiere Pro

Про мене
Інженер з водних ресурсів, магістр (2018) Брайан отримав ступінь магістра з інженерії водних ресурсів за міжуніверситетською програмою VU Brussels/KU Leuven (Брюссельського та Левенського університетів). Він написав дисертацію про вплив клімату та землекористування на річку Шир у Малаві. Він виконав більшу частину роботи з монтажу та упорядкування відео та матеріалів для цього он-лайн курсу MOOC.

 1. Classes Start

  Доступно постійно
 2. Estimated Effort

  36 годин
Enroll