Skip to main content

Стала продовольча безпека: Рослинництво


Wageningen University & Research (WUR)

Як нагодувати світ, не виснажуючи запаси нашої планети? Вивчіть основи рослинництва. 
Цей онлайн-курс пропонується вам до проходження у вільному доступі.
 

Про цей курс

Нагодувати дев’ять мільярдів у 2050 році, не вичерпавши запаси нашої планети, є, мабуть, найбільшою проблемою, з якою коли-небудь стикалося людство. Цей курс вивчатиме принципи екології виробництва та «основу доступності» глобальної продовольчої безпеки, які лежать в основі виробництва харчових продуктів. Їх можна застосовувати як для рослинництва, так і для тваринництва. У цьому курсі з основ рослинництва буде обговорено, чому врожайність у деяких частинах світу відстає, і визначено агроекологічні чинники, які формують широке розмаїття систем виробництва.

Крім того, будуть досліджені ключові питання, пов’язані з усуненням розривів прибутковості, і те, як вони пов’язані з різним баченням сталого розвитку.

Цей онлайн-курс буде дуже цікавим для студентів і тих, хто має різнопланову освіту, як професійну, так і культурну, щоб збагатити свої погляди та перспективи дій, пов’язані з глобальною продовольчою безпекою та продовольчими системами. Професор Кен Е. Гіллер познайомить вас із рослинництвом і базовими біофізичними принципами, щоб визначити стримуючі фактори у формуванні врожаю. Він пояснить, як оцінити розриви врожайності на рівні полів і виробничих систем у всьому світі, сприяючи ефективному управлінню ресурсами. Університет Вагенінгена (Нідерланди) та його науково-дослідний центр завдяки своєму унікальному системному підходу до харчових систем додає етап первинного виробництва до широкого контексту глобальної продовольчої безпеки.

Що ви вивчите

У цьому курсі ви дізнаєтесь про рослинництво від професора Кена Е. Гіллера:

  • Вивчите основні питання, пов’язані з глобальним виробництвом і споживанням продуктів харчування та регіональними відмінностями між розвиненими країнами та країнами, що розвиваються.
  • Зрозумієте, як можна вплинути на виробництво продовольчих культур шляхом зміни доступності води та поживних речовин, а також заходів, спрямованих на придушення шкідників, хвороб і бур’янів.
  • Визначите процеси, пов’язані з виробництвом продовольчих культур, які спричиняють серйозні екологічні проблеми, та оціните заходи щодо вирішення та запобігання цим проблемам.
  • Дізнаєтесь різницю врожайності продовольчих культур у різних географічних регіонах.
  • Дізнаєтесь про інновації у виробництві продовольчих культур щодо їх переваг для сільського населення в різних географічних регіонах.

Навчальний план

Тиждень 1: Вступ
Першого тижня ми створюємо умови для глобальної продовольчої ситуації сьогодні та прогнозованих варіантів попиту та пропозиції завтра. Охоплюючи чотири стовпи глобальних продовольчих систем, ми зосередимося на питаннях доступності, і, зокрема, на виробництві сільськогосподарських культур, як центральній темі цього курсу. Фотосинтез відіграє ключову роль у цьому процесі, перетворюючи сонячне світло на їжу, яка живить людство. Подібно до фізичних принципів, які застосовуються при будівництві будинків, ви познайомитеся з біофізичними принципами вирощування сільськогосподарських культур.

Тиждень 2: Потенційне виробництво
Потенційне виробництво є найпростішим відображенням росту сільськогосподарських культур, що визначається генетичним потенціалом сільськогосподарських культур і факторами росту, радіацією, температурою та концентрацією вуглекислого газу в повітрі. За умов ідеального управління посівами, без обмежень у воді та поживних речовинах, у середовищі, вільному від бур’янів, хвороботворних мікроорганізмів і шкідників, посіви досягають свого потенціалу. Цей тиждень присвячений перетворенню вуглекислого газу в рослинну біомасу за допомогою сонячного випромінювання з температурою як модифікуючим фактором. Виходячи з коливань сонячної радіації та температури по всьому світу, ви зможете розрахувати потенційну врожайність сільськогосподарських культур у різних місцях.

Тиждень 3: Обмежене виробництво води
У процесі фіксації вуглекислого газу з повітря в біомасу культури неминуче втрачають воду через транспірацію. Коли вода, що виділяється з поверхні листя, недостатньо поповнюється за рахунок поглинання води корінням, виробництво сільськогосподарських культур стає обмеженим у воді, що призводить до зниження врожайності. Враховуючи потребу у випаровуванні повітря та доступність води для культури, можна оцінити виробництво з обмеженою кількістю води. І навпаки, щоб отримати потенційну врожайність, ви можете визначити кількість води, необхідної для зрошення, як міри збільшення врожайності.

Тиждень 4: Обмежене виробництво поживних речовин
Крім води, поживні речовини необхідні для рослинництва та підтримки фізіологічних процесів, таких як фотосинтез. Різні поживні речовини поглинаються з ґрунту корінням. Коли доступність поживних речовин стає недостатньою, виробництво стає обмеженим поживними речовинами. У цій ситуації внесення поживних речовин за допомогою гною або штучних добрив є заходом для підвищення врожайності.

Тиждень 5: Фактичне виробництво
Фактичне виробництво сільськогосподарських культур означає ситуацію, коли виробництво ще більше зменшується через вплив бур’янів, шкідників (комах, кліщів, нематод, гризунів і птахів), хвороб (грибки, бактерії, віруси) та/або забруднюючих речовин. Це створює додатковий рівень складності у рослинництві. Незважаючи на інтенсивні заходи захисту рослин у деяких частинах світу, фактичне виробництво є звичайною виробничою ситуацією для більшості світових систем сільськогосподарського виробництва. Ми розглянемо, як бур’яни, шкідники та хвороби впливають на врожайність культур і які заходи можна вжити, щоб запобігти втратам.

Тиждень 6: Синтез
Розглянувши три відомі виробничі ситуації окремо протягом попередніх тижнів, ми повернемося до завершення діаграми, що відображає «принципи виробничої екології». Сподіваємося, що в подальшому ви зможете використовувати цю діаграму для аналізу впливу генетики, навколишнього середовища та управління врожайністю сільськогосподарських культур.

Відгуки попередніх слухачів

«Це допомогло мені отримати уявлення про основи сталого виробництва продуктів харчування та дало мені інструменти для покращення мого поточного бізнесу: створити більш стале виробництво томатів».

«Даний онлайн-курс на тему сталого рослинництва допоміг оновити мої знання про відповідні методи вирощування сільськогосподарських культур у мінливому середовищі, щоб працювати над забезпеченням доступності поживної їжі для зростаючого населення світу.»

«Тепер я розумію стратегії, які впроваджуються та спрямовані на створення здорових і стійких харчових систем. Дякую Університету Вагенінгена та його науково-дослідному центру за цю можливість допомогти мені зрозуміти як змінити наше суспільство».

Про викладачів курсу

Кен Гіллер

Ken Giller

Доктор, професор рослинництва у Центрі агроекології та системного аналізу WUR

Гаррі Ловенштейн

Harrie Lovenstein

Експерт Центру сталого розвитку та продовольчої безпеки WUR

Геррі ван де Вен

Gerrie van de Ven

Доктор, доцент кафедри рослинництва WUR

Martin van Ittersum

Martin van Ittersum

Доктор, професор кафедри рослинництва WUR

  1. Classes Start

    Доступно постійно
  2. Estimated Effort

    6 тижнів (48 годин)
Enroll