Skip to main content

Дрони для сільського господарства: підготуйте та спроектуйте свою місію безпілотника (БПЛА)


Вагенінгенський університет

Зануртеся та розширте свої знання про дрони та технологію дронів. Дізнайтеся, як підготувати та виконати місію польоту з безпілотним літальним апаратом (БПЛА), а також як використовувати, обробляти та розуміти зібрані дані дрона для власних програм.

Курс буде доступний з 1 грудня 2022 року. Зареєструйтесь саме зараз, щоб не пропустити.

Про цей курс

Усі ми знайомі із зображенням дрона в небі. Незважаючи на те, що керувати дроном весело, дрони не є іграшками. Все більше й більше БПЛА та дронів використовуються урядами та компаніями, щоб отримати відповіді та зрозуміти проблеми природи, сільського господарства та мегаполісів серед інших сфер. Наприклад, невеликі дрони/БПЛА (безпілотні літальні системи) використовуються в сільському господарстві для спостереження за посівами, моніторингу посівів, аналізу полів і створення карт за допомогою аерофотозйомок. Зі зростанням ринку доступного програмного забезпечення та «інструментів для планування місій» зростає попит на знання та розуміння їх використання та обмежень.

Наші провідні професори «Групи інформаційних технологій» та «Лабораторії геоінформатики та групи дистанційного зондування» Університету Вагенінгена та науково-дослідного центру навчать вас, чи є сенс використовувати дрони для вашої програми, виклику чи запитання. Ви дізнаєтесь, як спланувати наскрізну місію (від отримання зображень до візуалізації даних) для конкретного застосування дрона та як безпечно виконувати місію дрона. 

Після проходження даного курсу ви отримаєте повне розуміння робочого процесу повітряного картографування та того, як його реалізувати в програмованому малому дроні. Ви знатимете, які кроки вам потрібно зробити, щоб отримати цінну інформацію, яку ви шукаєте.

Чи потрібен мені дрон, щоб пройти цей курс?

Ні! Вам не потрібен дрон, щоб пройти цей курс. Для виконання всіх завдань і вправ ми надамо необхідний матеріал. 

Для кого цей курс?

Незважаючи на те, що курс спочатку розроблений для сільськогосподарських техніків, дослідників або аспірантів із багатопрофільних технічних галузей, усі, хто прагне навчитися використовувати стандартний невеликий безпілотник для створення зображення високої роздільної здатності з поля або отримати загальну інформацію, та має високий інтерес до дронів, - дуже вітається.

Що ви вивчите

  • Визначите, чи має сенс використовувати дрон для вашої програми чи завдання.
  • Отримаєте приклади наявної повітряної техніки.
  • Ознайомитесь з міжнародним законодавством і правилами щодо дронів.
  • Виконаєте необхідну підготовку до польоту та створите і виконаєте безпечне налаштування місії.
  • Визначите планування місії за допомогою доступних відкритих і комерційних інструментів.
  • Оціните потенціал надання іміджевих продуктів для різних цілей.
  • Навчитесь розуміти дані дронів і отримувати з них необхідну інформацію.

Навчальний план

Модуль 1: Дистанційне зондування, БПЛА та застосування
У цьому модулі ви дізнаєтесь про те, що таке дистанційне зондування та як ми можемо використовувати БПЛА як інструмент для наших програм. Ми досліджуватимемо можливості, які пропонує повітряна технологія.

Модуль 2: Планування місії та отримання даних
Під час модуля 2 ми розглянемо кроки, яких необхідно виконати під час планування місії, як це зробити, що потрібно, на що слід звернути увагу та як збираються дані.

Модуль 3: Від отримання до візуалізації
Модуль 3 зосереджується на оцінці та обробці даних, які ми отримали під час місії, і на тому, як ми можемо їх обробити, щоб створити продукт замість просто фотознімків. Цей модуль також покаже кілька простих прикладів методів обробки даних, які використовуються в академічній та професійній роботі.

Відгуки попередніх слухачів

«Було дуже цікаво навчитися використовувати різноманітне програмне забезпечення, представлене на цьому курсі, навчитися планувати свою місію. Маючи повне розуміння різних індексів рослинності, що використовуються в сільському господарстві».

«Я навчився отримувати зображення дрона за допомогою наземної станції та як обробляти ці зображення за допомогою WebODM і QGIS».

Про викладачів курсу

Доктор Ір. Ламмерт Куйстра

Доктор Ір. Ламмерт Куйстра

Доцент кафедри геоінформатики та дистанційного зондування Вагенінгенського університету та науково-дослідницького центру

Доктор Жоао Валейте

Доктор Жоао Валейте

Доцент кафедри БПЛА, робототехніки та штучного інтелекту в групі інформаційних технологій Вагенінгенського університету та науково-дослідницького центру

FAQ

Чи зможу я керувати дроном після закінчення цього курсу?

Так! і Ні. Під час цього курсу ми покажемо вам методологію від початку до кінця для успішного виконання місії дистанційного зондування за допомогою БПЛА. Однак, цей курс не дає вам льотної кваліфікації. Вам слід уточнити в місцевому регуляторному органі повітряного простору, де і як вам дозволено літати!

Чи потрібен мені дрон, щоб пройти цей курс?

Ні! Вам не потрібен дрон, щоб пройти цей курс. Для виконання всіх завдань і вправ ми надамо необхідний матеріал.

  1. Classes Start

Enroll