Skip to main content

Управління сільськогосподарськими водними ресурсами: взаємодія води, суспільства та технологій


Wageningen University & Research (WUR)

Чи хотіли б ви задовольнити зростаючі потреби в продуктах харчування в усьому світі, сприяючи оптимізації управління водними ресурсами та технологіями? В Університеті Вагенінгена - сільськогосподарському університеті № 1 у світі, ми підходимо до управління водними ресурсами як з технічної, так і з соціальної точок зору. Тому що належне впровадження водних технологій для успішного управління водними ресурсами вимагає соціальної та інституційної згоди. Приєднуйтесь до нас і вивчайте основи сільськогосподарського управління водними ресурсами.

Зміст курсу

Дедалі дефіцитніші природні ресурси

У всьому світі різноманітні процеси щодня створюють більший тиск на водні ресурси. Глобальна зміна клімату спричиняє підвищення температури та зміну режиму випадання опадів. Зростаючий ступінь урбанізації змушує людей переселятися із села в міста. Це призводить до зростання конкуренції за водні ресурси, такі як річки та підземні води, між містами та прилеглими до них територіями. Більше того, зростання населення та зростання добробуту у всьому світі створюють підвищений попит на продукти харчування.

Зростаючий попит на продовольство має бути забезпечений за допомогою існуючих сільськогосподарських угідь, оскільки ми вже маємо справу з дефіцитом нових сільськогосподарських угідь. Проте потенціал збільшення виробництва в існуючих незрошуваних сільськогосподарських районах низький.

Стале управління водними ресурсами: різні точки зору для розгляду

Поєднання процесів, описаних вище, створює нагальну потребу в покращенні управління водними ресурсами в сільському господарстві, оскільки сільське господарство є домінуючим водокористувачем у всьому світі. У наших пошуках стійких рішень менеджмент і керівництво щодо зрошення та дренажу повинні брати до уваги ряд аспектів, пов’язаних з водою, серед яких:

 • різні точки зору використання та користувачів
 • включати різні просторові рівні, від ферми до схеми та річкового басейну
 • враховувати вплив як на водокористувачів вище по течії, так і вниз за течією
 • кожен з яких повинен поєднуватися з правильною кількістю та якістю води

Вагенінгенський Університет та науково-дослідний центр бере активну участь у дебатах про воду та їжу. Переважно зосереджуючись на поєднанні водних технологій і соціальних факторів, це створює унікальний соціально-технічний підхід.

Втілення теорії в практику

У цьому курсі ми зосередимося на ролі, яку відіграє управління сільськогосподарськими водними ресурсами в глобальному контексті сталого постачання води та продовольства. Онлайн-курс складається з кількох навчальних модулів у поєднанні з тематичним дослідженням.

Технологія водокористування - крапельний полив

Ми починаємо з глибокого занурення в практичні та технічні аспекти, від характеристик урожаю та вимог до зрошувальної води до фактичної польової практики.

Згодом ми досліджуємо інституційну перспективу, від моделей сільського розвитку до вимог управління водними ресурсами.

Управління сільськогосподарськими водними ресурсами в Морокко

Відео з тематичних досліджень та інтерв’ю з Марокко створюють для вас можливість безпосередньо застосувати свої щойно отримані знання в реальній ситуації.

Подяки

Ми розробили даний курс «Управління сільськогосподарськими водними ресурсами: взаємодія води, суспільства та технологій» у тісній співпраці з IAV (Institute Agronomique et Veterinaire Hassan II) у Рабаті, Марокко. Зокрема, професор Хаммані (директор інституту) та дослідник пані Кеттані дуже підтримували нас під час розробки цього курсу. Бізнес-кейс, який надається як приклад в курсі, працює на системі зрошення Tadla, де нам допомагала компанія ORMVA-T. Особлива подяка Мохамеду Саафу з компанії ORMVA-Tadla, за підтримку, яку ми отримали на місцях.

Для кого цей курс?

Цей онлайн-курс призначений в першу чергу для тих, хто має базові знання в соціальних і біофізичних науках, а також для тих, хто зацікавлений в даній тематиці та готовий зробити внесок у покращення управління сільськогосподарськими водними ресурсами там, де вони є. Ви готові? Приєднуйтесь до нас, зареєструйтесь зараз!

Що ви вивчите:

 • Розподіл, управління та використання води
 • Як застосовувати основні принципи оцінки потреб у зрошувальній воді
 • Опануєте зв'язок між методами управління водними ресурсами та місцевими сільськогосподарськими умовами
 • Зрозумієте зв'язок між водними технологіями та управлінням
 • Навчитесь аналізувати взаємозв'язки між інституційними та інфраструктурними проектами для сталого управління водними ресурсами в сільському господарстві

Знайомимо з викладачами

ПО (Gerlo) Borghuis MSc

Gerlo Borghuis

Доцент кафедри управління водними ресурсами WUR

проф.д-р.ір. PJGJ (Петра) Геллегерс

Petra Hellegers

Доктор, професор, голова кафедри управління водними ресурсами WUR

інж. H (Harm) Боесвельд

Harm Boesveld

Інженер, викладач кафедри управління водними ресурсами WUR

д-р ір. HP (Хенк) Рітзема

Henk Ritzema

Доктор, зовнішній співробітник кафедри управління водними ресурсами WUR

dr.ir. JA (Alex) Bolding

Alex Bolding

Доктор, викладач кафедри управління водними ресурсами WUR

 1. Classes Start

  Доступно постійно
 2. Estimated Effort

  50 годин
Enroll